samochód

Impreza z okazji rozwodu?

Czy organizowanie imprez rozwodowych jest sensowne z punktu widzenia etyki? Czy adwokat prawa rodzinnego jest w stanie bezboleśnie przeprowadzić nas przez procedurę rozwodową? Jak ważny jest dobry adwokat podczas sprawy rozwodowej? Na te pytania postaramy sobie odpowiedzieć w poniższym, krótkim artykule.

Impreza rozwodowa

Samo pojęcie „imprezy rozwodowej” brzmi nieco sztucznie. Czy wypada takie imprezy organizować? Spójrzmy na ten problem z perspektywy drugiej osoby, która jeszcze do niedawna była naszą żoną/mężem.

Pamiętamy ten moment w którym osoba z którą byliśmy zakochała się w nas. Marzyła ona o spędzeniu wspólnej przyszłości z nami, o dzieciach, rodzinie… Minęło kilka lat po których nadszedł dzień ślubu. Potem pojawiły się pierwsze konflikty, kłótnie, ciche dni a w końcu… rozwód. Jak byśmy się czuli, gdyby ta osoba właśnie teraz zorganizowała imprezę z powodu zakończenia naszego małżeństwa?

Bezbolesna sprawa rozwodowa?

Nawet najlepszy adwokat prawa rodzinnego nie sprawi, że sprawa rozwodowa przejdzie bez echa. Wyciąganie sobie wspólnych brudów przez obliczem Sądu Rodzinnego nigdy nie należało do przyjemności. Ponadto w trakcie rozprawy po raz kolejny musimy przejść przez te same trudne sprawy, które zadecydowały o decyzji rozejścia się. To zawsze będzie bolesne?

Jak znaleźć dobrego adwokata?

Po pierwsze – adwokat prawo rodzinne to specjalista w dziedzinie prawnej. Nie rozwiążę on naszych problemów emocjonalnych. Szukajmy takiego adwokata prawa rodzinnego, który będzie w stanie rzeczowo i bez emocji podejść do tematu. Niech będzie to osoba, która ma doświadczenie w takich sprawach. Pamiętajmy, że jeśli wina leży autentycznie po naszej stronie, nawet najlepszy adwokat prawa rodzinnego może nam nie pomóc.